Cari Takip ve Yönetimi

  Cari hesap nedir?

  Cari hesabı, şirketinizin müşteri ve tedarikçileri ile arasında geçen tüm işlemlerin toplandığı hesap olarak tanımlayabiliriz. Özellikle süreklilik arz eden ticari ilişki içinde olduğunuz müşterileriniz için cari hesap takibi oldukça önemlidir.

  Kimler cari hesap takibi yapar?

  Cari hesap takibini işletme sahibi ya da işletme içinde bu görev için yetkilendirilen bir personel yapabilir. Mali müşavirinizin esas görevinin devlete karşı yükümlülüklerinizi yerine getirmek olduğundan, cari hesap takibi gibi günlük konularda takibi sizin yapmanız daha sağlıklıdır. Negrum ile cari hesap takibinizi ekstra bir personele ihtiyaç duymadan kendiniz takip edebilir ya da uygulama içinde yetki verdiğiniz kişiler üzerinden yapılan çalışmaları takip ve kontrol edebilirsiniz.

  Cari Takip Nedir

  Cari hesap takibi nasıl yapılır?

  Cari hesap takibi yapabilmenin birden çok yolu vardır. Cari hesap defteri tutabilir, Excel tablosu düzenleyebilir ya da işletmenizde bu görevi yerine getirmesi için birini atayabilirsiniz. Fakat en kolay ve hızlı bir şekilde cari hesap takibini gerçekleştirmek istiyorsanız, Negrum kullanarak kalıcı ve sağlam bir çözüm elde etmiş olursunuz. Negrum ile toplam tahsilat ve ödemelerinizi dilediğiniz an, dilediğiniz yerden görebilir, müşterilerinizin açık faturalarını tek bakışta görüntüleyebilir ve güncel durum bakiyenize hakim olabilirsiniz. Ekstrenizi e-posta ile müşterinizle paylaşarak tahsilatınızı hızlandırabilirsiniz. Ayrıca, vadesi gelen tahsilat ve ödemelerinizde de gönderdiğimiz hatırlatma e-postası ve mobil uygulamamızdan bildirimler ile takibinizi kolaylaştırabilirsiniz.  Cari hesap takibi neden önemlidir?

  İşletmenize ait ticari faaliyetlerinizin kapsamlı bir şekilde kaydını ve takibini sağlamak için cari hesap takibinizi doğru bir şekilde yapmanız büyük önem taşır. Cari hesap takibiyle, borç ve alacaklarınızı detaylıca inceleyebilir, şirketiniz için rapor hazırlayabilir, ödeme ve tahsilat işlemleriniz için gerekli mutabakatları eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz. Bu bakımdan cari hesap takibi, hem işletmenin mevcut durumunun korunması hem de firmanın geleceği için dikkat edilmesi gereken konuların başında gelir.

  İşletmenizin verimliliğini en üst noktaya taşımak için Negrum Servis Yönetimi ve Genel Muhasebe Programına geçmenin tam zamanı! İşletmenize ait ticari verilerin takibini yaparak ilerlemeyi sağlamak için negrum.com adresinden ya da 0540 114 0 444 numaralı çağrı merkezinden bize ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


  ÜCRETSİZ DENEMEK İÇİN TIKLAYIN!