Negrum E-Fatura Entegrasyonu

Negrum Slider
14 gün ücretsiz deneyin

Negrum'un özelliklerini kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, beğenirseniz bütçenize uygun fiyat seçenekleri ile aboneliğinizi başlatın.

Hesaplı çözümlerden yararlanın

Uygun abonelik seçenekleri sunan Teknik Servis yönetimi ve ön muhasebe programı Negrum ile tanışın, servislerinizi kolayca tamamlayın, işlerinizi ve cebinizi rahatlatın.

Bulut Tabalı ve Mobil Desteği

Pratik arayüze sahip Negrum Mobil uygulaması ile işletmenize ait finansal verileri zaman ve mekân sınırı olmadan dilediğiniz her yerden takip edin.

e-Fatura ve temel ön muhasebe

e-Fatura, e-arşiv kesin, müşteri ve servis yönetimi, stok takibi, finansal raporlama gibi özellikler ile temel ön muhasebenizi beraber yönetin.

E-Kontör Fiyatları

Negrum aboneliğinizi başlatarak ihtiyacınıza uygun uygun e-kontör paketini alabilirsiniz.

500 e-kontör

1250₺ + KDV

Sabit Fiyat

1000 e-kontör

2250₺ + KDV

%10 İndirimli

2000 e-kontör

4000₺ +KDV

%20 İndirimli

4000 e-kontör

7000₺ + KDV

%30 İndirimli

5000 e-kontör

7500₺ + KDV

%40 İndirimli

Gönderilen veya alınan her elektronik fatura 1 e-kontör değerindedir.
Negrum aboneliğinizi başlatarak kullanabileceğiniz e-kontör paketlerinin kullanım süresi 12 ay ile sınırlıdır.
5.000 üzeri e-kontör alımlarınızda Negrum satış ekibimiz ile iletişime geçiniz.

14 Gün Ücretsiz Deneyin

Ürünümüzü 14 gün boyunca ücretsiz deneyin ve avantajları keşfedin!

Kredi kartı gerekmeden deneyin.

Memnun kalırsanız abone olun.

Dilediğinizde iptal edin.

e-Fatura Hakkında Sık Sorulan Sorular

e-Fatura'ya geçiş dönemi ve sonrası firmalara çok karışık gelir.
Bu süreçte en çok gelen sorular ve süreç hakkında bilmeniz gerekenlerleri derlerdik.

 • E-Fatura Nedir?

  Dijital dönüşümle birlikte tüm iş süreçlerinin dijital ortama taşınması E-Fatura sistemini ortaya çıkarmıştır. E-Fatura, formatı ve kapsamı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen ve işlemlerin Gelir İdaresi Başkanlığı formatı üzerinden gerçekleştiği dijital bir fatura uygulamasıdır. Tüm faturalama süreçleri elektronik ortamda yürütülür ve dilediğiniz an faturalarına ulaşma imkanı sunar. E-Fatura ile kağıt israfı ve maliyetler en aza iner. Bu nedenle E-Fatura, son derece doğa dostu bir uygulama olarak karşımıza çıkar.

 • E-Fatura; GİB tarafından onaylanmış özel entegratör ve işletmenizin bağlı olduğu bilgi işlem sistemi ile GİB'i birbirine entegre edebilmenizi sağlayacak Entegrasyon Yöntemi ile oluşturulabilir.

 • E-Fatura uygulamasını kullanmak için öncelikle mali mühre ihtiyacınız vardır. Mali mühür, E-Fatura işlemleri için kullanılması Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından zorunlu tutulan bir elektronik mühürdür. TÜBİTAK’a bağlı olan Kamu Sertifikasyon Merkezi internet sitesi üzerinden mali mühür için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonra GİB’in sunduğu E-Fatura canlı ortam başvuru formunu doldurarak elektronik fatura kullanmak istediğinizi bildirmeniz gerekir. Son olarak elektronik faturalarınızı oluşturabilmeniz, gönderimini ve alımını sağlayabilmeniz için hesabınızın aktivasyonunuzun gerçekleştirilmesi gerekir. Seçtiğiniz kullanım yöntemine göre hesabınızı mali mühür ile aktif ederek kullanabilir ve E-Fatura uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • E-Fatura uygulamasının sağladığı avantajlardan yararlanmak isteyen herkes E-Fatura kullanıcısı olabilir. Fakat E-Fatura sistemine geçmesi zorunlu tutulan mükellefler de vardır. 2023 ve takip eden yıllara ait brüt satış gelirleri 3 milyon TL ve üzeri olan, brüt satış gelirleri 500 bin TL ve üzeri olan elektronik (internet) ortamda mal ve hizmet satışı gerçekleştiren firmaların 01.07.2024 tarihine kadar e-Fatura ürününe geçmeleri zorunludur.

 • E-Fatura görüntüleme işlemini ebelge.gib.gov.tr üzerinden Fatura Görüntüleyici programını bilgisayarınıza indirerek gerçekleştirebilirsiniz. Programın bilgisayara kurulumunun ardından E-Fatura görüntüleyiciyi açarak bilgisayarınızda bulunan E-Fatura XML’sini seçerek görüntüleyebilirsiniz.

 • E-Fatura’nın iptal edilmesi, Ticari E-Fatura ve Temel E-Fatura olmak üzere fatura türüne göre değişiklik gösterir. E-Faturalar, faturayı gönderen kişi ya da kurum tarafından iptal edilemezler. E-faturaları iptal edebilmek için, faturanın gönderildiği kişi ya da kurumun e-faturayı reddetmesi gereklidir. Alıcı E-Faturayı reddettikten sonra ilgili fatura, E-Fatura İptal Portalı üzerinden kolaylıkla iptal edilebilir.

 • VUK 231'inci maddesine göre; E-Fatura, malın teslimi ya da hizmetin yapıldığı tarihten itibaren en fazla 7 gün içinde düzenlenmelidir. Kısaca, işlemin gerçekleştiği günü takip eden günden itibaren yedinci günün mesai saati bitimine kadar E-Fatura işlemi gerçekleştirilebilir.

 • Negrum ERP sayesinde işletmenizde yapılan tüm servis ve teklif gibi işlemleri tek tuşla e-faturaya dönüştürebilirsiniz. Böylece ayrı ayrı muhasebe programı ve servis yazılımı almak zorunda kalmaz ayrıca zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Tek panelden işletmenizin tüm ihtiyaçlarını yönetebilirsiniz.

 • Negrum'a ücretsiz kayıt oluşturup Entegrasyonlar bölümünden e-Fatura başlığı altından firma bilgilerini doldurmanız yeterlidir. Firmamızın e-Fatura destek ekibi sizinle irtibata geçip dakikalar içerisinde sizleri e-Fatura ya geçiş yapmanız için gerekli işlemleri yapacaklar.