Teklif Nedir ?

  Satış Teklifi Nasıl Hazırlanır?

  Ticarette başarı için en iyi ürünleri ve en uygun fiyatları ortaya koymak kadar bunların tekliflerini sunarken en doğru açıklamayı yapmak da büyük önem taşır. Satış teklifi planlanırken dikkat edilmesi gereken konuları tek tek gözden geçirmeli ve buna göre bir sunum hazırlamalısınız.
  Böylece müşterinize neyi teklif ettiğinizi açıkça belirtmiş olursunuz. Negrum CRM ile kolay teklif hazırlayıp anında müşterilerinize gönderebilir, siparişleriniz kolaylıkla satışa dönüştürebilirsiniz. Teklifin onay kısmını müşteri kendisi yapabilir.
  Teklifi SMS ve E-Posta ile müşterinize gönderebilirsiniz. Onaylanan teklifleri tek tuşla faturalandırabilir veya servise dönüştürebilirsiniz. Üstelik satışa dönüşen siparişlerinizin tahsilatını ister cepten ister webten internet erişimi olan her yerden takip edebilirsiniz.
  Satış teklifi sunmanın en kolay yolu Negrum CRM hemen 14 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

  Teklif Modülü

  Peki satış teklifi hazırlarken nelere dikkat edilmelidir?

  Teklif Bir Ön Görüşme Sonrasında Hazırlanmalı Bir teklif yapılmadan önce alıcınızın neye ihtiyacı olduğunu, neleri talep ettiğini anlamak gerekir. Bunun yolu da müşteriyi dinlemekten geçer. Müşterinizin taleplerini detaylandırabilmek adına sorular yönelterek başlayabilirsiniz. Daha sonra oluşturacağınız teklifi gelen cevaplara göre şekillendirmek mümkün olacaktır.

  Teklif Müşterinin Hedef ve İhtiyaçlarını Karşılamalı

  Oluşturacağınız teklifin o müşterinin isteklerini karşıladığınızdan emin olmanız gerekir. Yalnızca genel olarak amacınız karlı ya da faydalı bir teklif vermek değil, o müşteri için özel olarak ilgilenecek ve ihtiyaçlarını giderecek satış teklifini sunmak olmalıdır. Bunun için teklifin başlangıcında müşterinizin ihtiyaçlarını anladığınızı ve teklifinizi ona göre şekillendirdiğinizi göstermeniz akıllıca olacaktır.

  Müşteri Sağlanan Faydayı Teklifte Görmeli

  Teklifi hazırlamadan önce yaptığınız hazırlık çalışmasında sorduğunuz soruların cevaplarını bu teklif içinde göstermelisiniz. Müşteriniz teklifinizi okuduğunda ne avantajlar elde edeceğini açıkça anlayabilmeli. Vereceğiniz hizmetin istediğiniz ücrete değer olduğunu ve bu şekilde müşteriyi kara geçireceğinizi açıklamak ve bu fikri müşteri gözünde güçlendirmek satış teklifi sunmanın temel prensibidir.
  14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.
  Müşteriye İhtiyaca Yönelik Opsiyonlar Sunulmalı Teklifinizin içeriği tek bir yolu değil farklı seçenekleri içermelidir. Müşterinin ihtiyacı için birden fazla yöntem sunmak hem hizmet çeşitliliğinizi gösterecektir hem de karşı tarafın seçim şansı elde etmesini, böylece teklife daha sıcak bakmasını sağlayacaktır. Müşteriniz için en uygun teklifi sunmaya çalışırken unutmayın ki daima bilginiz dahilinde olmayan, ön göremeyeceğiniz detaylara takılabilirsiniz. Bu yüzden farklı fiyat seçenekleri ile birden çok seçenek sunarak alıcıyı ikna etme şansınız artacaktır. Teklifin Takibinin Sağlanacağı Bir Yazılım Kullanılmalı Satış teklifleri hazırlarken kendi içinde standartları olan çalışmalar yapmak gerekir. Aynı şekilde sunduğunuz tekliflerin takibini kolaylıkla yapabilmeniz gerekir. Bu işleri kolaylıkla halletmenizi sağlayacak programlar mevcut. Negrum CRM'i kullanarak müşterinize hızlı ve kolayca teklif hazırlayabilir ve gönderebilirsiniz. Satışa dönüştüğünde de kolayca bu siparişi satışa dönüştürebilir ve tahsilatını takip edebilrisiniz. İnternet erişimi olan her yerden kolayca teklif hazırlayarak müşterinize sunabilirsiniz. 14 Gün Ücretsiz Denemek İçin Tıklayın.

  İşletmenizin verimliliğini en üst noktaya taşımak için Negrum Servis Yönetimi ve Genel Muhasebe Programına geçmenin tam zamanı! İşletmenize ait ticari verilerin takibini yaparak ilerlemeyi sağlamak için negrum.com adresinden ya da 0540 114 0 444 numaralı çağrı merkezinden bize ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.


  ÜCRETSİZ DENEMEK İÇİN TIKLAYIN!